Online Klasik Domino

Online Klasik Domino oyunu

Klasik Domino oyununu mulpiplayer veya bilgisayara karşı oynayabileceğiniz bir oyun.  Satranç ve dama oyunları dışında farklı bir oyun arayışı içinde olanlar için bu oyunu tavsiye ederiz. Oyunun nasıl oynandığı hakkında bir fikre sahip değilseniz. Nasıl oynandığını sizlere kısaca anlatalım.

DOMİNO NASIL OYNANIR?

Domino en az 2 en fazla 4 kişi ile oynanır. Her oyuncuya, oyunun başında 7 taş dağıtılmaktadır. Amaç ise  yere atılan son taştaki sayıyla eşleşen bir taş koymak ve elindeki taşları bitirmektir. Mesela yerdeki son taş 1-6 ise eğer, sırası gelen oyuncu, üstünde 1 ya da 6 olan taşlardan bir tanesini bu taşın ucuna eklemelidir. Eğer elinde bu rakamlardan bir tanesi yoksa yerden çıkartana kadar taş çekmelidir. Domino oyununda tek rakamlar (1, 3 ve 5) dikey, çift sayılar ise (0, 2, 4 ve 6) yatay bir şekilde konmaktadır. Oyunu kazanmak için şans faktörü tek başına yeterli değildir. Rakiplerin yere attığı taşlar takip elmeli ve buna göre bir strateji geliştirilmelidir. 

 

 
Benzer Oyunlar
Copyright © 2014 - 2022 Satrancoyna.gen.tr Tüm hakları saklıdır - Satranç oyunları oynayabileceğiniz eğitici bilgiler içeren sitemizde oyunları bilgisayara veya gerçek kişilere karşı çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz.
iletişim | gizlilik politikası